سایت جدید زمانه. نسخه آزمایشی

ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

سعید اقبالی کماکان از رسیدگی پزشکی در زندان اوین محروم است

سعید اقبالی، فعال مدنی اهل کرمانشاه که از اوایل خرداد ۹۹ در زندان اوین در حبس به ‌سر می‌برد، با وجود عفونت شدید در ناحیه گوش سمت راست، با کارشکنی مسئولان زندان از دسترسی به خدمات درمانی محروم مانده است.

سعید اقبالی، فعال مدنی اهل کرمانشاه که از اوایل خرداد ۹۹ در زندان اوین در حبس به ‌سر می‌برد، با وجود عفونت شدید در ناحیه گوش سمت راست، با کارشکنی مسئولان زندان از دسترسی به خدمات درمانی محروم مانده است.

سعید اقبالی
پایین و بالا بگیرید و بکشید

به‌ گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ممانعت از رسیدگی پزشکی به سعید اقبالی در حالی‌ست که پزشک زندان در «پنج نوبت» تأیید کرده او باید برای درمان به بیمارستان اعزام شود.

به‌ نوشته این منبع، درد و عفونت گوش این فعال مدنی زندانی طی روزهای اخیر شدیدتر شده و علی‌رغم مراجعه خانواده اقبالی به دادسرای اوین، به آنها گفته شده است تاکنون نامه‌ای از بهداری زندان مبنی بر حاد بودن بیماری و نیاز وی به عمل جراحی یا وخامت حال او دریافت نکرده‌اند.

یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی سیاسی درباره شرایط بیماری سعید اقبالی در زندان گفته است:

«گوش سعید اقبالی به شدت سنگین شده و عفونت به سمت مخچه گسترش پیدا کرده اما بهداری زندان جز تجویز مسکن کاری نمی‌کند. اخیرا هم قرار بود او را برای درمان به بیمارستان اعزام کنند اما در نهایت به دلایل نامعلومی این اعزام لغو شده و او را به زندان بازگرداندند.»

به‌ گفته این منبع، پارگی پرده گوش سمت راست سعید اقبالی پس از بازداشت و ضرب و جرح او در سال ۱۳۹۶ توسط مأموران امنیتی رخ داده است:

«بی‌مسئولیتی زندان در خصوص سلامت او در حالی است که اساسا این مشکل در بازداشت او در سال ۹۶ ایجاد شده. سعید اقبالی توسط یکی از ماموران بازداشت کننده با دستبند مورد ضرب و شتم قرار گرفت و در زمان حضور در بند ۲۰۹ زندان اوین دچار خونریزی از ناحیه گوش راست شد و همان زمان دکتر بهداری زندان اوین گفت که گوش او آسیب دیده است. او نهایتا پس از آزادی به دکتر متخصص مراجعه کرد و دکتر گفت که پرده گوشش آسیب جدی دیده و پس از ترمیم پرده گوش نیازمند انجام عمل جراحی است.»

سعید اقبالی در شهریور ماه ۱۳۹۸ توسط شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران به ریاست محمد مقیسه، به همراه هفت فعال مدنی دیگر بابت اتهامات «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» و «فعالیت تبلیغی علیه حکومت» به شش سال حبس تعزیری محکوم شد. شعبه ۳۶ دادگاه تجدید نظر استان تهران به ریاست احمد زرگر روز ۲۴ اسفند ۹۸ این حکم را عینا تأیید کرد.

از حکم سعید اقبالی به استناد ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی پنج سال حبس تعزیری بابت اتهام «اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت کشور» قابل اجراست.

اقبالی از یازدهم خرداد ۹۹ برای تحمل دوران محکومیت پنج ساله‌اش روانه زندان اوین شد.

  • در همین زمینه

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.