سایت جدید زمانه. نسخه آزمایشی

ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

دولت به صورت رسمی به پرداخت یارانه کالاهای اساسی موظف شد

با ابلاغ قانون الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی، دولت موظف است به حدود ۶۰ میلیون نفر از جمعیت کشور ۶۰ هزار تا ۱۲۰ هزار تومان در ماه یارانه بپردازد.

محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی ایران شامگاه شنبه یکم آذر قانون الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی را به رئیس‌جمهوری ابلاغ کرد.

در قانون الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی به ۶۰ میلیون نفر از جمعیت کشور یارانه ۶۰ هزار تا ۱۲۰ هزار تومانی در ماه پرداخت خواهد شد.

بر اساس این قانون دولت مکلف است به حدود ۶۰ میلیون نفر از جمعیت کشور که کم‌درآمد هستند، هر ماه ۶۰ هزار تا ۱۲۰ هزار تومان یارانه جدید پرداخت کند. ابلاغ این قانون با برنامه دولت برای پرداخت ماهیانه ۱۰۰ هزار تومان به حدود ۳۰ میلیون نفر از افراد کم‌درآمد همزمان شده است.

رئیس مجلس صبح یکشنبه دوم آذر در اظهاراتی کنایه‌آمیز گفت خوشحال است که «دولت هم بعد از مدتی به همین نتیجه رسید و امیدوار است با استفاده از فرصت قانون حمایت معیشتی از مردم، به کمک مردم بیاید. جلب اهتمام دولت به مسئله کمک معیشتی به مردم هرچند دیرهنگام ولی نشانه خوبی است و مجلس از آن استقبال می‌کند.»او همچنین به صورت تلویحی دولت را به تلاش برای «زدن برچسب سیاسی» به این قانون متهم کرد.

قانون الزام دولت به پرداخت یارانه کالاهای اساسی هفته گذشته ابتدا در شورای نگهبان رد شد اما چند روز بعد این نهاد نظارتی بدون اینکه توضیحی ارائه کند، طرح مجلس را تصویب کرد. منابع مالی این قانون قرار است از محل واگذاری سهام دولت در بنگاه‌ها تامین شود.

علی ربیعی، سخنگوی دولت هنگام بررسی این طرح در مجلس گفته بود که دولت پولی برای پرداخت یارانه جدید ندارد.

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد.