سایت جدید زمانه. نسخه آزمایشی

ارتباطِ غیرقابل شناخت ارتباط بدون سانسور ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

پرتاب ۲۳ راکت به کابل: ۸ نفر کشته شدند

صبح امروز اول آذر ۲۳ موشک از منطقه تهیه مسکن حوزه ۱۷ شهر کابل و منطقه بین چهارراهی گل سرخ و چهاراهی مارکیت در حوزه چهارم شهر کابل، از دو خودرو باری سوزکی به کابل پرتاپ شد.

بنا بر اعلام وزارت داخله افغانستان ۲۳ راکت به کابل پرتاب شده است. بر اساس آخرین گزارش‌ها شمار تلفات این حمله راکتی به هشت نفر رسیده و شمار زخمی‌ها هم به ۳۱ نفر رسیده است. این آمار نهایی نیست و ممکن است افزایش یابد.

تصویری از حملات راکتی امروز اول آذر ۹۸ در کابل

به گفته طارق آرین، سخنگوی وزارت داخله افغانستان حوالی ساعت ۸:۴۰ صبح امروز اول آذر ۲۳ موشک از منطقه تهیه مسکن حوزه ۱۷ شهر کابل و منطقه بین چهارراهی گل سرخ و چهاراهی مارکیت در حوزه چهارم شهر کابل، از دو خودرو باری نوع سوزکی به کابل پرتاپ شده است.

طبق این گزارش در حوزه دوم شهر کابل پنج موشک فرود آمده که در این حوزه یک نفر کشته و ۱۰ نفر مجروح شده‌اند. در حوزه ۱۱ نیز چهار موشک فرود آمده که منجر به کشته شدن سه نفر شده است و ۱۲ نفر دیگر نیز مجروح شده‌اند. در حوزه شانزده کابل هم یک موشک فرود آمده که بر اثر آن یک نفر کشته و چهار نفر مجروج شده‌اند.

در حوزه نهم نیز یک موشک فرود آمده که دو نفر زخمی شده‌اند. در حوزه دهم شهر کابل نیز هفت موشک فرود آمده که براساس گزارش‌های اولیه سه نفر کشته و سه نفر دیگر مجروح شده‌اند.

سخنگوی وزارت داخله اعلام کرده که در حوزه پانزدهم شهر کابل نیز یک راکت فرود آمده که تلفات جانی نداشته است.

علاوه بر این موارد، صبح امروز دو مین مغناطیسی در منطقه چهل ستون در غرب کابل و پل چرخی در شرق کابل منفجر شده که به کشته شدم یک نفر و زحمی شدم دو نفر دیگر منجر شده است.

دو خودروی نظامی در این انفجارها هدف قرار گرفتند. انفجار چهل ستون تلفاتی نداشته اما در انفجار پل چرخی یک نفر کشته و دو نفر زخمی شده است.

در ماه‌های اخیر افغانستان شاهد موارد متعددی از حلات راکتی و انتحاری بوده است.

روز دوم نوامبر / ۱۲ آبان، حدود ساعت ۱۱:۳۰ دقیقه صبح، در حالی‌ که قرار بود در دانشگاه کابل نمایشگاه کتاب افغانستان و ایران با حضور مقامات دو کشور برگزار شود، مردان مسلح به این بزرگ‌ترین دانشگاه افغانستان حمله کردند.

به‌ دنبال این حمله خونین که دست‌کم ۲۲ نفر کشته و ۲۲ تن زخمی برجای گذاشت، در حالی ‌که برخی خبرگزاری‌ها این حمله را به داعش نسبت دادند، معاون اول ریاست جمهوری افغانستان اعلام کرد که گروه طالبان مسئول این جنایت است و آن‌چه داعش ادعا کرده دروغ است.

گروه طالبان اما در واکنش به گفته‌های امروز امرالله صالح، ضمن رد دست داشتن شبکه حقانی در حمله به دانشگاه کابل، اعلام کرده که این ادعا به خاطر جلب توجه و فریب مردم مطرح شده است.

در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

نظری وجود ندارد