سایت جدید زمانه. نسخه آزمایشی

ارتباط ناشناخته. ارتباط بدون سانسور. ارتباط برقرار نمی‌شود. سایت اصلی احتمالاً زیر سانسور است. ارتباط با سایت (های) موازی برقرار شد. ارتباط برقرار نمی‌شود. ارتباط اینترنت خود را امتحان کنید. احتمال دارد اینترنت به طور سراسری قطع شده باشد. ادامه مطلب

بازماندگان آسیه پناهی: «شهرداری سرمان کلاه گذاشته است»

پیگیری‌های اعضای خانواده آسیه پناهی، شهروندی که توسط ماموران شهرداری منطقه ۳ کرمانشاه و در حین تخریب منزلش کشته شد، تا کنون بی‌نتیجه مانده است. شهرداری به وعده‌هایش عمل نکرده است.

پیگیری‌های اعضای خانواده آسیه پناهی، شهروندی که توسط ماموران شهرداری منطقه ۳ کرمانشاه و در حین تخریب منزلش کشته شد، تا کنون بی‌نتیجه مانده است. شهرداری به وعده‌هایش عمل نکرده است. آنها می‌گویند «شهرداری سرشان کلاه گذاشته است.»

<strong>آسیه پناهی. او روز ۳۰ اردیبهشت‌ ۱۳۹۹ با هجوم لودرهای شهرداری برای تخریب سرپناه خود مواجه شد. پاسخ مقاومت او واکنش کشنده مأموران بود.</strong>

بر اساس حکمی که سازمان حقوق بشر ایرانی منتشر کرده، یکی از ماموران شهرداری منطقه ۳ کرمانشاه، که از اسپری فلفل بر روی آسیه پناهی استفاده کرده بود و او را حین دور کردن روی زمین کشیده بود، به اتهام «مباشرت در حمل یک عدد گاز اشک‌آور غیرمجاز» و «تسبیب در قتل شبه عمدی مرحوم آسیه پناهی سه‌خری ناشی از تقصیر» در دادگاه مورد محاکمه قرار گرفته است، اما از آنجایی که پزشکی قانونی تنها ده درصد او را در مرگ مقصر دانسته بود، تنها به پرداخت یک دهم دیه کامل و همچنین تحمل ۱۰ ماه زندان محکوم شده است. 

همچنین به گفته یک منبع مطلع به سازمان حقوق بشر ایران، ‌مسئولان شهرداری به وعده خود مبنی بر دادن یک واحد آپارتمان به بازماندگان آسیه پناهی به جای زمین او عمل نکرده‌اند:

«به قول آپارتمانی که وعده داده بودند به بازماندگان آسیه بدهند عمل نکردند. همچنین ده میلیون تومان شورای شهر تصویب کرد جهت مخارج کفن و دفن به بازماندن آسیه پرداخت شود، ولی شهرداری آن را به دو میلیون تومان تقلیل داده و بازماندگان پناهی هم از دریافت دومیلیون تومان خود داری کردند».

یکی از بازماندن آسیه پناهی در گفت‌وگو با سازمان حقوق بشر ایران گفته است:

«شهرداری با دخالت در دادگاه تجدیدنظر می‌خواهد آن محکومیت بسیار کمی هم که در دادگاه بدوی علیه فرد خاطی شهرداری در نظر گرفته شده را به هیچ تقلیل دهند و تمامی و بدیهی‌ترین حق و حقوق آسیه و فرزندانش را حتی برخلاف وعده‌هایی که داده بودند پایمال نمایند و این واقعا دور از انصاف است».

پیش‌تر حسن درویشیان، رییس سازمان بازرسی کل کشور درباره حادثه‌ای که به مرگ آسیه پناهی انجامید گفته بود:

«ماموران شهرداری فاقد دستور قضایی برای تخریب بودند و برای اینکه مقاومت آسیه پناهی را بشکنند تا مانع تخریب آلونک نشود، از اسپری فلفل غیرمجاز استفاده کرده‌اند.»

به این ترتیب، حسن درویشیان مسئولیت قتل مادر آلونک‌نشین کرمانشاهی را از دوش شهردار برداشت و متوجه مأموران شهرداری کرد.  با وجود این، کارشکنی‌ها در رسیدگی به پرونده قضایی آسیه پناهی همچنان ادامه دارد و شهرداری نیز به وعده‌های که به خانواده و بازماندگان او داده، عمل نکرده است.

آسیه پناهی، یک زن حاشیه‌نشین در استان کرمانشاه، همراه دختر و نوه خود در منطقه سه شهرداری کرمانشاه در یک آلونک زندگی می‌کرد که روز ۳۰ اردیبهشت‌ ماه با هجوم لودرهای شهرداری برای تخریب سرپناه خود مواجه شد.

در فیلمی که از لحظه تخریب سرپناه او به‌ دست مأموران شهرداری منتشر شده، آسیه پناهی تا لحظات آخر عمرش سعی داشته مانع تخریب خانه‌اش در «شهرک فدک» شود تا نوه و دخترش بی سرپناه نشوند.

  • در همین زمینه:

نظر بدهید

در پرکردن فرم خطایی صورت گرفته

نظرها

  • علی

    همینطور ظلم و نامردی کنین تا به قول ما ترک زبانها عرش خدا از این همه ظلم به لرزه در بیاد و شما و دودمانتون رو به جهنم بفرسته .

  • کرماشانی

    یک جنایتکار که عضو باند فاسد باقر قالیباف است به نام سعید طلوعی شهرداری کرماشان را در دست دارد. سعید طلوعی قبلا رئیس بسیج دانشگاه علوم پزشکی بود و از دوستان قالیباف در زمان جنگ است و همزمان با شهرداری کرماشان، در شهرداری تهران هم پُست دارد و به صورت پروازی شهر را اداره می کند! این جنایتکار تمام الگوهای بی شرفی و مال اندوزی قالیباف را در کرماشان پیاده می کند و با وقاحت و خشونت تمام با مردم برخورد می کند. مسئولان اجرائیات که از بین الوات و لمپن ها و سابقه دارها انتخاب می شوند هر روز به مردم فقیر و دستفروش ها و حاشیه نشین ها حمله ور می شوند. در بقیۀ طرح ها هم مانند تله کابین و پیاده راه کردن خیابان اصلی به تنها چیزی که توجه ندارد نظارت مخالف و حقوق مردم است. و از وقتی هم که قالیباف رئیس مجلس شده پشت خود را گرم تر می بیند. چند عضو شورای شهر خواستار کنار گذاشتن وی بودند، اما طلوعی آنقدر ذینفوذ و گردن کلفت است که قالیباف شخصاً وارد کار شد و در لابی با وزیر کشور، مانع از تغییر وی شد و وزیر کشور هم با برگزاری جلسۀ مشترک با شورای شهر کرماشان از آنان خواست مسئلۀ تغییر شهردار را دیگر هرگز مطرح نکنند!!

  • محسن

    خبر رو درست منتشر نمی کنید در واقع سردار طلوعی(نوچه قالیباف) و تیم امنیتی ها و برادران قاچاقچی(سپاه پاسداران) مشغول این جنایت ها هستند، تمام تیم های اجرائیات شهرداری از این گروه ها و زیر نظر این گروه ها است.